SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurum Standartları Öğrenci ve Veli Girişleri (Resmi Okul Öncesi-İlkokul-Ortaokul-İHO)

 HATIRLATMA: Veri girişlerinin aşağıda verilen takvim doğrultusunda yapılması gerekmektedir.

 

04 Mayıs  - 05 Haziran 2015

Yönetici, Öğretmen, Çocuk ve Veli Algısal Yarar Ölçeklerinin doldurulması.

08 - 30 Haziran 2015

Okul Mevcut Durum Girişlerinin Tamamlanması ve Kurum Onayının verilmesi

Açıklamalar için tıklayınız.

SUNU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

 KONU İLE İLGİLİ GEÇMİŞ DUYURULAR

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Kılavuz Kitabı

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Veri Girişi Rehber Kitabı


GÜNCELLENDİ:

***İKS sistemi tüm velilerin girişine açılmış olup, VELİ ve ÖĞRENCİ KATILIMLARI ZORUNLU DEĞİLDİR.
Okul müdürlükleri konu ile ilgili veli ve öğrencilere bilgilendirme yapacak olup, katılmak isteyenlere gerekli imkanların sağlanması ve rehberlik konusunda yardımcı olacaklardır.
 

***İKS sisteminde bakanlık tarafından okul aile birliği ekranı açılacak olup, okul aile birliği üyelerinden okul velisi olanların MUTLAKA DEĞERLENDİRME YAPMALARI SAĞLANACAKTIR.

 

 2014/2015 eğitim-öğretim yılında resmi okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul ve ortaokulların değerlendirilmesini sağlayacak “Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları” (Kurum Standartları) açılmıştır. 

(Veliler Veli TC ve Öğrenci No ile, öğrenciler ise Öğrenci TC ve Öğrenci No ile giriş yapacaktır.)

Veli /Öğrenciler olarak kurumunuzu değerlendirmek için tıklayınız.

 

KONU İLE İLGİLİ BAKANLIK AÇIKLAMASI

Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğinin tespit edilerek geliştirilmesi amacıyla yapılacak çalışmalara kaynaklık etmesi için Genel Müdürlüğümüzce geliştirilen “Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Sistemi”nin 2014-2015 Mart ayında yurt genelindeki tüm resmi okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında açılması planlanmıştır. 

 İlköğretim kurumlarında sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğinin tespit edilerek geliştirilmesi amacıyla yapılacak çalışmalara kaynaklık etmesi için Genel Müdürlüğümüzce geliştirilen İlköğretim Kurumları Standartları Sistemi (İKS) 2010-2011 eğitim öğretim yılında yurt genelindeki tüm İlköğretim kurumlarına açılmıştır.

     6287 sayılı Kanun’un yürürlüğe girmesi ve Bakanlık nezdinde yapılan diğer çalışmalar ile İKS’nin uyumsallaştırılması amacıyla İlköğretim Kurumları Standartları Modülünde ihtiyaç duyulan güncellemeler başlatılmış olup yapılan güncellemelerde okul öncesi eğitim kurumları ve imam hatip ortaokulları da sisteme dahil edilmiştir.

     Güncellemeler sonrasında çalışmanın kapsamı değişikliğe uğradığından dolayı “İlköğretim Kurumları Standartları” adı "Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları" olarak değişmiştir. 2014-2015 Mart ayında yurt genelindeki tüm resmi okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında açılacak olan sistemin uygulamasına esas olacak 25/12/2014 tarih ve 6928377 makam oluru ile yürürlüğe giren “Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Uygulama Yönergesi”ne ulaşmak için  TIKLAYINIZ 

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.