SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS Sınav Merkezi Okullar ve Görevli Öğretmenler

Ölcme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Duyurusu

15 Mart 2015 Pazar günü yapılacak olan 2015 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında kullanılmak üzere Sınav Binası Tanıtım Evrakı ÖSYM tarafından sınav yapılacak okullara gönderilmiştir.

Söz konusu evrakta tanımlanan Sınav Binası, Sınav Salonları ve Sınav Salonu Kapasitelerinin binanızda var olduğunu kontrol etmeniz ve herhangi bir farklılık olması halinde 

öncelikle İl/İlçe Koordinatörü ile ÖSYM’nin (312)298 81 45 numaralı telefona bildirmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, binanızda sınava girecek adayların sınava girecekleri salonları görebilmesini temin etmek amacıyla 14 Mart 2015 Cumartesi günü saat 09:00-16:00 

arasında bina ve salonların açık olmasını ve binanızda sınava girecek adaylara bu konuda yardımcı olunmasını rica ederim.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Duyurusu:

15 Mart 2015 günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile ilgili olarak aşağıda belirtilen hususların sınavı uygulayacak okul ve sınavda görev alacak personelimize duyurulması gerekmektedir.

 

Sınav Yapılacak Okullara:

 

Sınav yapılan MEB binalarında sınav yapılan her salonda ve Sınav yönetim merkezi olarak seçilen salonda ÖSYM saatlerinin çalışır olarak hazırlanması gerekmektedir. Saat eksiği olan okullarımız 295 50 27 nolu telefonu arayarak saat ihtiyaçlarını bildirebilirler.

 

 

Sınavda Görev Alacak Personelimize:

 

ÖSYM sınavlarında sınav yapılan binalara girişlerde ÖSYM Sınav Uygulama Yönergesi gereği, görevli olan tüm personelin Sınav Görev Kartı ve Nüfus Cüzdanlarını göstermeleri gerekmektedir. Sınav Görev Kartı veya Nüfus Cüzdanı yanında bulunmayan görevli personeller sınava alınmayacaklardır. Ayrıca, görevli olan tüm personel yine ÖSYM Sınav Uygulama Yönergesi gereği sınav yapılan binalara girişlerde güvenlik görevlileri tarafından elle ve/veya teknik cihazlarla aranacaklardır.

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.