SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yabancı Öğrenciler İçin Karne Düzenleme-GÜNCELLENDİ

İlkokulu-Ortaokul karne örneği için tıklayınız.
Lise karne örneği için tıklayınız. 

 

BAKANLIK YAZISI:

İlgi   : Millî Eğitim Bakanlığının 23/09/2014 tarihli 2014/21 sayılı Genelgesi.

İlgi Genelge kapsamında, oluşturulan geçici eğitim merkezlerinde ve Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarımızda eğitim gören ve yabancı tanıtma belgeleri ile YÖBİS (yobis.meb.gov.tr) otomasyon sistemi üzerinden kayıtları yapılmaya devam eden yabancı öğrencilerimizin dönem sonu karne ve öğrenci başarı belgelerinin hazırlanması ve dağıtımının yapılması gerekmektedir. 

Bu kapsamda özellikle Suriyeli öğrenciler başta olmak üzere e-okul otomasyon sistemimize kayıtları yapılamamış ancak eğitim kurumlarımıza devam eden yabancı öğrencilerimizin dönem sonu karne ve başarı belgelerinin ekte yer alan ve YÖBİS otomasyon sistemi üzerinden paylaşılacak şablonlar doldurularak düzenlenmesi gerekmektedir. Düzenlenen belgeler Bakanlığımıza bağlı okullarda kendi kurum mührü ile, geçici eğitim merkezlerinde ise il/ilçe millî eğitim müdürlüklerimizce mühürlendikten sonra öğrencilerimize dağıtılacaktır. 

Ayrıca karne dağıtımından sonra sisteme verilerin yüklenmesi için gerekli tedbirler alınacak ve eksik kalan verilerin girişine devam edilecektir.

Bilgileriniz ve gereğini rica ederim.

 

Yusuf BÜYÜK

    Bakan a.     

Müsteşar Yardımcısı

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.