SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretsiz Ders Kitaplarını Teslim Alma İş ve İşlemleri

Ücretsiz Ders Kitaplarının Teslim Alma İş ve İşlemleri kapsamında; "Okulların eğitim öğretime başladığı gün kitapların öğrenci ve öğretmenlerin hizmetine sunulabilmesi için yürütülecek iş ve işlemler Cumartesi ve Pazar günleri de dâhil olmak üzere mesai saatlerine bağlı kalınmaksızın sürdürülecektir. Teslim alma iş ve işlemlerinin sabah 07:00 ve akşam 21.00 saatleri arasında yapılmasına yönelik gerekli tedbir ilgili birim amirleri tarafından alınacaktır." maddesi uyarınca, okul idarecilerinin sabah 07.00 ve akşam 21.00 saatleri arasında mutlaka bir görevli personel bulundurmaları gerekmektedir. 

 

Ücretsiz Ders Kitaplarının Teslim Alma İş ve İşlemleri kapsamında; Muayene ve kabulü yapılmış olmakla birlikte öğrencilere dağıtılan ders kitabı ve öğrenci çalışma kitabında teknik şartnameye uygun olmayan hususların tespit edilmesi, (sayfalarının dağılması, sayfa ve formalarda eksiklik olması, kirli, yırtık olması, renklerin oturmaması vb.) halinde, okul müdürlüğünce bozuk kitapların yayınevi, adı, yazarı/yazarları ve adedi belirlenerek bozuk bir kitap örneğine okul kaşesi basılacak ve tutanak ile birlikte ilçe millî eğitim müdürlüğüne teslim edilecektir. İlçe millî eğitim müdürlüğünce Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ve yükleniciye bildirilecektir. Hatalı kitapların değişimi sağlanacaktır.

 

İllere her bir ders için sadece bir yayınevine ait ders kitabı gönderilecek olup, merkez ve ilçelerde ortaya çıkan kitap ihtiyacı öncelikle il/ilçelerde oluşan fazlalıklardan karşılanacaktır.

Okullara dağıtım tamamlandıktan sonra ihtiyaç fazlası ders kitapları okul müdürlüklerince ilçe millî eğitim müdürlüğüne teslim edilecektir. İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce diğer okulların ilave ihtiyaçlarında kullanılanlar dışında kalan fazlalıklar en kısa süre içerisinde İl Millî Eğitim Müdürlükleri Büyükşehir/Merkez depoya tutanak ile teslim edilecektir.

İl Millî Eğitim Müdürlüklerince Büyükşehir/Merkez depoda toplanan fazlalık kitaplar ile okul müdürlüklerince ilçe Millî eğitim müdürlüklerine, ilçe Millî eğitim müdürlüklerince de il mili eğitim müdürlüklerine bildirilen ek kitap ihtiyaçları “Kitap Seçim Modülüne” girilecektir. Kitap ihtiyacını giremeyen özel okullar ve diğer okullar bu tarihte kitap ihtiyaçlarını girebilecektir.

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.