SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Tercih İşlemleri

E-OKUL DUYURUSU:

2016 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunun 1.3.ğ) maddesinde "Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuruları, Herhangi bir örgün ortaokul ile imam hatip ortaokulu müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecektir." denilmektedir. Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru işlemleri kapsamında;

Not-01: Yerleştirmeye Esas Nakil başvuruları 15-19 Ağustos 2016, 22-26 Ağustos 2016 ve 29 Ağustos-02 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 (üç) tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezi olarak yapılacaktır. 

Not-02: Öğrenciler, Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru işlemlerinde kullanılacak olan tercih başvuru listelerine e-okul.meb.gov.tr adresinde bulunan "2016 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Yerleştirmeye Esas Nakil Tercih Başvuruları Tercih Listeleri" ekranından ulaşabileceklerdir. 

Not-03: 2016 Yılı TEOG Yerleştirme İşlemleri sonucunda Herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşen veya yerleşemeyen öğrenciler Yerleştirmeye Esas Nakil Başvurularını e-okul.meb.gov.tr adresinde bulunan "2016 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Yerleştirmeye Esas Nakil Tercih Başvuruları" ekranından yapabileceklerdir. 

Not-04: 2016 Yılı TEOG Yerleştirme işlemleri sonucunda herhangi bir Ortaöğretim Okul/Kurumuna Yerleşmeye Hak Kazanıp Merkezi Olarak Kesin Kayıtları Yapılan Öğrencilerden ÖZEL OKUL/KURUMLARA OKUL DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK İSTEYİP NAKİL TALEBİNDE BULUNAN ÖĞRENCİLERİN Nakil Başvuruları yerleştirildikleri Ortaöğretim Okul/Kurum Müdürlükleri tarafından "e-Okul Kurum İşlemleri / Nakil İşlemleri / Nakil Başvuru" ekranından yapılacaktır. 

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.