SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine Öğrenci Alımı

2017 Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Kapsamında Oluşan Yerleştirmeye Esas Puanların oluşması sonucu tercih döneminde ilk aşama olarak 03-13 Temmuz tarihleri arasında Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine Öğrenci Alımı yapılacaktır.


TEMATİK MESLEK LİSESİ NEDİR?

Ülkemizdeki 16 adet Tematik Meslek Lisesinden biri Arifiye´de açılmıştır.(Bilgi için:0264) 229 29 56

Ülkemizde sadece 16 adet olan İhtisaslaşmış Tematik Meslek Lisesi olarak onaylanmıştır. İhtisas alanı olarak Motorlu Araçlar Teknolojisi ve dallar olarak Otomotiv Gövde, Otomotiv Boya ve Otomotiv Elektromekanik dallarında eğitim yapacaktır.  2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 9. sınıflara kayıt almaya başlayacak olan okul Tematik Meslek Liseleri için belirlenen 90 kişilik kontenjan dahilinde öğrenci kabul edecektir.

BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİ:

Öğrenciler, başvuru süresi içinde ilgili okul müdürlüklerine başvuracak. Öğrenciler, ilgili mevzuata göre yapılacak değerlendirme puanının yüzde 30’u ile yerleştirme puanının yüzde 70’inin toplamı ile bulunacak puana göre sıralanacak. Bu puana göre kontenjan kadar öğrenci asıl listede ilan edilecek. Diğer öğrencilere yedek sıra numarası verilecek. Tematik mesleki ve teknik Anadolu liselerine kesin kayıt işlemleri, diğer liselere tercih işlemleri başlamadan önce tamamlanacaktır.


Kayıt Başvurusu Süreci ile İlgili Okul Duyurusu:


Sayın Veli,

Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine kayıt-kabul işlemleri ile ilgili Bakanlık Takvimine göre;

  • 03 Temmuz 2017 - 13 Temmuz 2017 tarihleri arasında okulumuza kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz okul müdürlüğüne başvuruda bulunacaklardır.

  • 17 Temmuz 2017 - 20 Temmuz 2017 tarihleri arasında Okul Yönetim Kurulu tarafından başvuruda bulunan öğrencilere "Özel Yetenek, Mülakat, Mülakat ve Beden Yeterliliği´´ sınavı yapılacaktır.

  • "Özel Yetenek, Mülakat, Mülakat ve Beden Yeterliliği´´ sınavı puanlama kriterleri sınav öncesinde adaylara okul müdürlüğü tarafından anlatılacaktır.

  • 21 Temmuz 2017 tarihinde Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kayıt hakkı kazanan kontenjan kadar asıl ve yedek öğrenci listeleri okul müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

  • "Özel Yetenek, Mülakat, Mülakat ve Beden Yeterliliği´´ sınavı  sonucu yedek listede yada asıl listede yer alan öğrenciler arzu ederlerse ´´Ortaöğretim Kurumları Tercih ve Yerleştirme Takvimi´´ne göe diğer ortaöğretim kurumlarını tercih edebilirler.

  • Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde boş kontenjan bulunması halinde öncelikle yedek listede sırası gelen öğrenciden başlamak üzere veliler okul müdürlüğünce bilgilendirileceklerdir. Velilerin talepleri doğrultusunda yedek listeden nakil ve geçiş yapılabilecektir.

  • Yedek listede bulunmayan Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine nakil başvurusu yapan aday öğrenciler öncelikle "Özel Yetenek, Mülakat, Mülakat ve Beden Yeterliliği´´ sınavına alınacaktır.

Okulumuz 90 asıl öğrenci ve 90 yedek öğrenci kontenjanına göre işlemlerini gerçekleştirecektir.

 

Bilgi için okulumuzun (0264) 229 29 56 nolu telefonunu arayabilirsiniz.


FİYE - SAKARYA TICARET VE SANAYI ODASI MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJISI MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESIRİFİYE - SAKARYA TICARET VE SANAYI ODASI MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJISI MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESIARİFİYE - SAKARYA TICAT VE SANAYI ODASI MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJISI MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI

 


Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.