SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrencilerin Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme Uygulamaları

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin 2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması kapsamında  yerleştirme ve nakil işlemleriyle ilgili:

1-2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Yerleştirme işlemleri sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilmeyen Özel Eğitim Öğrencilerinin kayıtları İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca yapılacaktır.

2-2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Yerleştirme işlemleri sonucunda bir ortaöğretim kurumuna yerleşmeye hak kazanıp kaydı yapılan Özel Eğitim Öğrencilerinin İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca kararlaştırılan okul/kurumlara nakil ve geçiş işlemleri kapsamında Nakil Başvuruları “E-Okul Kurum İşlemleri / Nakil İşlemleri / Nakil Başvuru Ekranı” üzerinden Nakil Nedeni olarak “Özel Eğitim (Kaynaştırma) Öğrencisi” seçeneği seçilmek suretiyleöğrencilerin kayıtlı bulundukları okul/kurum idareleri tarafından sisteme kayıt edilecektir.

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin Nakil ve Geçiş işlemleri ile ilgili hükümleri gereği Nakil Kabul Onay ve Red işlemleri her ayın son iş günü yapılmaktadır.

 

Not: Okul/Kurum idareleri tarafından Eylül ayı nakil döneminin Nakil Kabul Onay ve Red işlemleri 30 EYLÜL 2015 Çarşamba günü yapılacaktır. 


KONUNUN OKULUNUZDA ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERE DUYURULMASI GEREKMEKTEDİR.

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.