SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİN MESLEKİ ÇALIŞMALARI

Bilindiği gibi Millî Eğitim Bakanlığının 06/06/2015 tarihli ve 35572 sayılı yazısı ile ilköğretim (okul öncesi eğitimi, ilkokul, ortaokul) ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler ilgili mevzuatı çerçevesinde derslerin bitimi tarihi olan 15/06/2015 tarihinden itibaren görev yaptıkları eğitim kurumu müdürlüklerini bilgilendirerek, mesleki çalışmalarını başka illerde aynı türdeki eğitim kurumlarında yapabileceklerdir.

Öğretmenlerimizden mesleki çalışmalarını başka illerde yapacak olanlar, il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerine başvuruda bulunacaklar, bu çalışmalarını öğretmenlerin talepleri de dikkate alınarak il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerinin belirleyeceği eğitim kurumlarında yapabileceklerdir.

 

Ancak, meslekî çalışmalarını tamamlayan öğretmenler, çalışmayı yaptığı il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinden bu çalışmalara katıldıklarını gösterir yazı ile birlikte hazırladıkları raporları 1 Eylül tarihinde görevli oldukları okul müdürlüklerine teslim edeceklerdir. Bu raporlar yönetici ve öğretmenlerle birlikte değerlendirilecektir. 

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.