SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerin İl İçi ve İl Dışı Yer Değiştirmeleri Konulu Bakanlık Açıklaması

İLGİLİ ÖĞRETMENLERE ACİLEN TEBLİĞ EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.


BAKANLIK AÇIKLAMASI:

 

2012 yılında yapılan öğretmen atamalarına başvuran ve başvuru formunda  “… atandığım yerde adaylık süresi dahil dört yıl çalıştıktan sonra yer değiştirme isteğinde bulunacağımı kabul ederim.” şeklinde taahhüt imzalayan adaylardan 1, 2 ve 3. hizmet alanında görev yapan öğretmenler 3 yıllık çalışma süresini doldurmuşlar ise istemeleri halinde il içinde ve iller arasında zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

 

Bu noktadan hareketle bu öğretmenlerimizden il içinde veya iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunan öğretmenlerimizin tercihlerine atanamadıkları taktirde dört yıllık görev süresi dolmadığından zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına resen atamaları yapılmayacaktır.

 

Diğer taraftan hiç yer değiştirme isteğinde bulunmayan öğretmenler ise bir yıl daha görev yaptıkları yerlerde kalabileceklerdir. 

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.