SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Kursu

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından düzenlenmekte olan Motorlu Taşıtlar Sürücü Sınavlarında Görev Almak İsteyenlerin Alması Gereken Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Kursu Erenler Halk Eğitimi Müdürlüğümüzce Açılacaktır.

 

Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Kursuna  katılmak isteyen adayların aşağıda belirtilen evraklarla birlikte merkezimize başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru Yeterlilikleri :

Sürücü kursu mevzuatına uygun olarak en az 3 yıllık sürücü belgesine sahip;

1. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanları ile mezun oldukları yükseköğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin çizelgede yer alan öğretmenleri,

2. Dört yıllık eğitim veren yükseköğretim programlarından mezun olmak.

3. Yükseköğretim programlarından en az yüksek okul mezunu olmak şartıyla bu öncelik sırasına göre başvurular kabul edilir.

  *** Adayların her biri söz konusu programın  yukarıda belirtilen ilk 3 maddesindeki sıralamaya göre, öncelikleri dikkate alınmak suretiyle  "İllerde Hayat Boyu Öğrenmeden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı/Şube Müdürü, Özel Öğretimden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı/Şube Müdürü iş birliğinde, yüksek okul mezunu en az 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve sürücü kurslarında en az 3 yıl çalışmış direksiyon usta öğreticileri tarafından yapılan direksiyon sınavına katılmış olmaları gerekmektedir.

 

BİLGİ İÇİN:Erenler Halk Eğitimi Merkezi

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.