SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi

İlgi   : Kamu  Görevlileri  Etik  Davranış İlkeleri İle Başvuru Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik

Kamu görevlilerinin uyacakları Mesleki Etik Kuralları belirlemek, uygulamayı yönetmek ve etik kültürü yerleştirmek amacıyla Kamu Görevlisi Etik Kurulu kurulmuş ve ilgi yönetmenliğin 29.maddesi gereğince Bakanlığımız Etik Komisyonu oluşturulmuştur.

İlgi yönetmeliğin 23.maddesinde "Kamu görevlileri, görevlerini yürütürken bu yönetmelikte belirtilen etik davranış ilkelerine uymakla yükümlüdürler. Bu ilkeler, kamu görevlilerinin istihdamını düzenleyen mevzuat hükümlerinin bir parçasını oluşturur.

Bu Kanun kapsamındaki kamu görevlileri, bir ay içinde, ekte yer alan Etik Sözleşme belgesini imzalamakla yükümlüdürler. Bu belge, personelin özlük dosyasına konur.Kurum ve kuruluşların yetkili disiplin  amirleri, personelin sicil ve performansını, bu yönetmelikte düzenlenen etik davranış ilkelerine uygunluk açısından da değerlendirirler." hükmü yer almaktadır.                                                         

Dolayısı ile okulunuzda göreve yeni başlayan ya da dosyasında Etik Sözleşmesi bulunmayan tüm personele yukarda belirtilen hüküm gereği Etik Sözleşmesi imzalatılarak özlük dosyasına konulması ve bu çalışmanın sürekli hale getirilmesi gerekmektedir.

 

Sözleşme Örneği için tıklayınız.

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.