SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnternet ve Bilgi Güvenliği (Resmi Okul ve Kurumlar) - ÖNEMLİ

Bakanlığımız Bilgi İşlem Daire Başkanlığının 10.07.2015 tarihli ve 7180248 sayılı "İnternet ve Bilgi Güvenliği" konulu yazısında; resmi kurumlar ve okullarımızda MEB ADSL/VDSL hattı kullanılması zorunlu olduğu, 2014 yılında yapılan iyileştirmelerle MEB ADSL ve MEB VDSL hızları güncellendiği, her ne şekilde olursa olsun (kişisel, okul aile birliği v.b.) ADSL, 3G vb hat kullanmanın yasak olduğu, ihtiyaç durumunda ikinci MEB ADSL hattı temin edilebileceği, aksi davranış tespit edilen personel veya kurum hakkında gerekli yasal süreç başlatılacağı belirtilmiştir.

Resmi kurumlarımızın kullandıkları ADSL, 3G gibi hatlar; adres bilgisi, abonelik gibi bilgilerle operatörlerden sorgulanarak Bakanlığımızca kontrol edilmektedir. Bu nedenle oluşması muhtemel bilişim suçlarının önüne geçebilmek amacıyla yukarıda belirtilen çalışmaların ilgili Kanun ve Yönerge doğrultusunda acilen tamamlanması gerekmektedir. 

Konu ile ilgili olarak ekte verilen yönerge ve yazı hakkında okul/kurum müdürünün bilgilendirilmesini ve bilgilendirildiğine dair hazırlanan tebellüğ belgesinin 03 Ağustos 2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir.

 

Yazı Örneği ve Diğer Ekler için tıklayınız.

 

 

 

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.