SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E-Posta Kotalarının Boşaltılması

Bakanlığımız birimlerinden okullara gönderilen maillerin, bir kısım okula kotası dolu olduğu için gitmediği yönünde bilgiler gelmektedir. Okullarımız ile iletişimin sağlıklı yapılabilmesi için “meb.k12.tr” mail sisteminde kota sorunu ile ilgili aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir.

 

Kota Sorunu Çözümü:

Çözüm için web tabanlı hesaba girip gereksiz maillerin silinmesi ve çöp kutusunun boşaltılması yada posta hesabının kurum bilgisayarında Outlook programına kurulup maillerin bilgisayara indirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca Outlook’ta  Hesap Ayarlarında Gelişmiş sekmesindeki “maillerin bir kopyasını sunucuda bırak” seçeneğinde işaret varsa kaldırılmalıdır.

 

e-posta Kullanım Bilgileri:

Outlook için gerekli sunucu ayarları:

POP3 sunucusu                : k12pop3.meb.k12.tr

SMTP sunucusu               : k12smtp.meb.k12.tr

 

Web tabanlı e-posta kullanım adresi:

http://posta.meb.k12.tr

 

NOT: Outlook için kullanıcı adına mail adresinin tamamı yazılmalıdır. Ayrıca Outlook ta Hesap Ayarlarındaki Diğer Ayarlar kısmından Giden Sunucu sekmesinden “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” kutusu işaretlenmelidir. Yeni verilen şifrelerde Türkçe karakter kullanılmamalıdır.

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.