SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E-Posta Ayarlarında Değişiklik (Outlook Kullanan Okullarımız/Kurumlarımız)

           Bilindiği üzere Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından yapılan bildirim kapsamında, güvenliği artırma amaçlı 16.11.2016 Çarşamba saat 09:00 da “meb.gov.tr” uzantılı e-posta sistemi ayarlarında değişiklik yapılacaktır.

Bu kapsamda Giden Sunucu olarak zambak.meb.gov.tr” kullanan dış network kullanıcılarımızın (İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin), Outlook üzerinden kullandığı “meb.gov.tr” e-posta ayarlarını aşağıdaki gibi 16.11.2016 Çarşamba günü yapması gerekmektedir, diğer ayarlarda (port numaraları, kullanıcı adı, şifre vb.) hiçbir değişiklik yapılmayacaktır. 

Bu tarihten önce aşağıda belirtilen e-posta ayar değişikliğini erken yapan kullanıcı e-posta gönderemeyeceği gibi, 16.11.2016 saat 09:00 dan itibaren bu ayarı yapmayan  kullanıcıda e-posta gönderemeyecektir.

Konunun Giden Sunucu olarak zambak.meb.gov.tr kullanan tüm dış kullanıcılara (özellikle İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri kullanıcılarına) mutlaka duyurulması ve bu ayarın yapılmasında MEBBİS yöneticilerimizin mutlaka yardımcı olması gerekmektedir.

Daha iyiye ulaşmadaki çabamıza verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

              Giden Sunucusu olarak “zambak.meb.gov.tr” kullanan dış kullanıcıların, 16.11.2016 Çarşamba günü yapması gereken Outlook ayarı değişikliği.

Ø  Diğer ayarlardan “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini işaretlenecek.

Ø  Gelen posta sunucusu: mebpop3.meb.gov.tr   (Hesap Türü=POP3 olan kullanıcı hesaplarında) yazılacak.

Ø  Giden posta sunucusu: mebsmtp.meb.gov.tr        yazılacak.

Ø  Gelen posta sunucusu: mebimap.meb.gov.tr    (Hesap Türü=IMAP olan kullanıcı hesaplarında) yazılacak.

 

11-11-2016

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.