SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E-Okul Davranış Notu Girişleri (Ortaokullar)-GÜNCELLENDİ

Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün, “Öğrenci Davranış Puanlarının” sisteme girilmesi ile ilgili 14/01/2015 tarih ve 423754 sayılı yazısı:

"Davranış puanlarının sisteme nasıl girileceği yönünde Bakanlığımıza gelen iletiler neticesinde aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Davranış puanları, hem şube rehber öğretmeni hem de aynı sınıfta ders okutan diğer öğretmenler tarafından verilmektedir. e-Okul sisteminde davranış puanları; şube rehber öğretmeni tarafından tüm dersler, diğer öğretmenler tarafından da okuttuğu dersle ilgili işlenebilecek şekilde düzenleme yapılmıştır. e-Okul sistemine girilen davranış puanlarının ortalaması sistem tarafından otomatik olarak hesaplanmaktadır. Aynı sınıfta ders okutan diğer öğretmenlerin davranış puanları çıktısını şube rehber öğretmenine vermesi ve puanların şube rehber öğretmeni tarafından ayrı ayrı sisteme işlenmesi zaman kaybı ve kırtasiyeciliğin artmasına neden olabileceğinden önceki öğretim yıllarında olduğu gibi davranış puanları aynı sınıfta ders okutan tüm öğretmenler tarafından sisteme ayrı ayrı girilecektir. "

  Funda KOCABIYIK

           Bakan a.

 

      Genel Müdür

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.