SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Nakil Kura İşlemleri-ÖNEMLİ

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Nakil Kura İşlemleri-ÖNEMLİ

KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE ! 

Not-01: 21 Eylül 2015 tarihinden itibaren yapılacak olan KURA İŞLEMLERİ için kullanılacak olan "E-Okul Kurum İşlemleri / Okula Nakil Gelecekler / Nakil Kura İşlemleri ekran ve raporları" hazırlanarak okul/kurum idarelerinin kullanımına açılmıştır. 

Not-02: Nakil Kura İşlemleri ekranı 21 Eylül 2015 tarihinden itibaren aktif hale getirilecektir. Kura işlemi, işlemi yapan personelin T.C Kimlik Numarası girildikten sonra "KURA BAŞLAT" düğmesine basılmasıyla başlayacaktır. Kura işlemi bir kereye mahsus olmak üzere tüm sınıflar seviyesinde aynı anda gerçekleşecektir. Kura sonucuna göre nakil kayıt hakkı kazanan öğrenciler "Nakil Kabul İşlemi (IOK06002)" ekranına sistem tarafından yansıtılarak, bu öğrencilerin nakil kabul işlemlerinin yapılmasına izin verilecektir. Kura sınıf öğrenci listeleri ve kura sonuç öğrenci listeleri ekranın raporlama bölümünden alınabilecektir.

Not-03: Kura İşlemi sadece 1 (bir) kez yapılacak olup; Kura İşlemini tamamlamayan okul/kurumlarda yönetmelik gereği yeni nakil başvuru işlemleri yapılamayacaktır.

 

 Bakanlık yazısı için tıklayınız.

 

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.