SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12.Sınıflar İl Geneli TYT-YKS Hazırlık Sınavları (Tüm Liseler)

OKULLARIMIZIN DOLDURMASI GEREKEN FORMLAR:

EK-1 İÇİN TIKLAYINIZ.
EK-2 İÇİN TIKLAYINIZ. 
TUTANAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

 

 

 

İl Milli EğitimMüdürlüğünce Yüksek öğretim kurumlarına yerleştirme sisteminde yapılan güncel değişiklikler doğrultusunda, ilimiz genelinde ortaöğretim son sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin, yenilenen sisteme hızlı ve etkin bir şekilde uyum sağlamalarına, okul ve öğrencilerimizin yüksek öğretim kurumlarına yerleştirme sınavlarına hazırbulunuşluk durumlarının iyileştirilmesine, uygulamada birlikteliğin sağlanmasına, il geneli sınav analizleri yapmak ve sonuçlarını değerlendirmek suretiyle yükseköğretim kurumlarına yerleşme başarısının artırılmasına yönelik stratejiler planlanmasına ve böylelikle ilimiz akademik başarı seviyesinin süratle yükseltilmesine katkı sağlamak amacıyla, 12. Sınıflar düzeyinde il geneli TYT-YKSHazırlık Sınavları yapılması kararlaştırılmıştır.

*Anılan sınavlara, ilimiz genelinde resmi/özel ortaöğretim okulları 12. Sınıflarda öğrenim gören öğrenciler katılacaktır.

*Sınav tarihinde eğitim öğretime devam edilecek, ara verilmeyecektir.

*Okullarda sınavla ilgili iş ve işlemlerden(salonların hazırlanması,sınav evraklarının alımı,teslimi,formların hazırlanması) daha önce belirlenen okul ölçme değerlendirme komisyon üyeleri sorumlu olacaktır.

 

SINAV UYGULAMA ESASLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


NOT:Sınavla ilgili ekler daha sonra yayımlanacaktır.

 

BİLGİ İÇİN:ÖMER ERDOĞAN

Erenler Mah. Erenler Cad. No 5/3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.