SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu´nun Yarışmalardaki Büyük Başarısı

Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu´nun Yarışmalardaki Büyük Başarısı

Akademik sosyal ve kültürel alanlarda başarılı çalışmalar sürdüren  Hafızlık okulu olarak ta bilinen Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün mesleki yarışmalar programı doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Sakarya geneli İmam Hatip Ortaokulları arasında  Aralık ayı içerisinde düzenlediği  “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık, “Genç Bilâller” Ezan Okuma, İl finali yarışmalarında üstün başarı sergiledi.

İlk olarak  Erenler İlçesinde yapılan “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma il finali yarışmasında Mustafa Ensar KAHRAMAN adlı öğrencisiyle imam hatip ortaokulları arasında il birincisi olan Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu, ikinci yarışmanın yapıldığı Arifiye İlçesinde “Genç Bilâller” Ezan Okuma İl finalinde Bedirhan Buğra KOÇAK adlı öğrencisiyle katıldı ve yine birinciliği kimseye kaptırmadı. “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık, il finali yarışmalarının da yapıldığı aynı programda Emirhan SEVER adlı hafız öğrencisiyle il ikincisi olan hafızlık okulu böylece Sakarya geneli il finali yarışmalarında iki birincilik, bir ikincilik kazanarak bu alanda İmam hatip ortaokulları arasında liderliği göğüsledi.

Final yarışmalarında üstün başarı gösteren Şehit Bülent Yurtseven Hafız İmam Hatip Ortaokulu müdürü Recep ALMAZ “ İlk önce şunu ifade etmeliyim ki hiçbir başarı tesadüfi değildir bu anlamda sorumluluğumuz da  büyük bunun farkındayız. Bu sebeple gerek okulumuz öğretmenleri gerekse hafızlık proje okulumuzda birlikte görev yaptığımız müftülük personeli Kuran Kurs öğreticileri bu bilinçle çalışarak öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmeleri için gayret gösteriyorlar. Samimi gayretlerin neticesini de Yüce Allah (c.c.) veriyor. Bu ekip çalışmasıdır bu ekibin içerisinde öğrenci, öğretmen, hoca. Veli, idareci hepsi vardır. Hepsinin de emeği bu başarıda inkar edilemez düzeydedir hepsine teşekkür ediyorum başarılarımızın devamını diliyorum.” dedi.

 

02-01-201802-01-201802-01-201802-01-201802-01-201802-01-201802-01-201802-01-201802-01-2018

Yeni Mahalle Sakarya Cad. No 371 Kaymakamlık Binası Kat 3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.