SAKARYA ERENLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edebiyat Atölyesinin Beşinci Hafta Konuğu Yazar Mehmet Nuri Parmaksızdı

Erenler Belediyesi ile Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekli İLESAM ve Kültür Bakanlığı´nın gençlerin edebi yönlerini ortaya çıkarmak için başlattığı projenin 5. hafta konuğu İLESAM Genel Başkanı Şair ve Yazar Mehmet Nuri Parmaksız´dı.
Edebiyat Atölyesinin Beşinci Hafta Konuğu Yazar Mehmet Nuri Parmaksızdı

Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün toplantı salonunda Edebiyat Atölyesi´nin beşinci hafta kursları Yazar Mehmet Nuri Parmaksızın katılımları ile gerçekleştirildi. İLESAM Tarafından düzenlenen ve Kültür Turizm Bakanlığınca desteklenen Erenler Edebiyat Atölyesinin bu haftaki konusu mektup ve şiir tahlilleri idi. Düzenlenen programda Erenler İlçe Kaymakamı Salih Karabulut Erenler Belediyesi Meclis Üyesi Semiha Bafralıoğlu, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay ÖZTEN ve İLESAM Sakarya Temsilcisi Yasmin KORKUT gençlerle birlikte oldu.

Okumadan Alim Gezmeden Seyyah Olunmaz

Programda açılış konuşmasını yapan Erenler İlçe Kaymakamı Salih KARABULUT kitap okumanın önemine vurgu yaparak, “Yazarımızın anlattıklarından mutlaka yararlanmanızı istiyorum. Kitap okumayı tıpkı günlük alınması gereken gıda gibi düşününüz kitap okumak da ruhun gıdasıdır. Zira atalarımızın dediği gibi okumadan alim gezmeden seyyah olunmaz okumadan bilgi edinmek mümkün değildir. Okuyacağımız her kitap bizi daha kültürlü yaparak ufkumuzu açar. Değerli kardeşimiz Yazar Mehmet Nuri PARMAKSIZ’a bize vakit ayırdığı bize vizyon kazandırmak amacıyla aramızda bulunduğu için hem kendi adıma hem değerli katılımcılarımız adına teşekkür ediyorum. Belediyemize de bu organizasyon için ayrıca teşekkür ediyorum minnet ve şükranlarımı sunuyorum diyerek merhum annesine ithaf en yazdığı şiiri katılımcılar ile paylaştı. 

Kendi Kitaplarınızı İmzalayacaksınız

Şiir ve mektup yazı türü hakkında bilgilendirmelerde bulunan Mehmet Nuri Parmaksız ünlü şairlerden şiir örnekleri ve anekdotlar ile katılımcılara yazı türleri hakkında bilgi verdi. Yazar Parmaksız Katılımcıların sunacağı güzel eserlerin İLESAM’ın desteği ile  Kültür Bakanlığınca yayınlanarak kalıcı hale getirileceğini ifade ederek ‘’Sizin kitaplarınızı çıkartacağız, bize mail olarak gönderdiğiniz eserleriniz Aralık ayının 2.haftasında Ankara’da gerçekleşecek olan tanıtım toplantısında ilgili stantlarda kendi kitaplarınızı imzalayacaksınız’’  diyerek katılımcılara müjde verdi.  

07-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-2017

Yeni Mahalle Sakarya Cad. No 371 Kaymakamlık Binası Kat 3 54200 Erenler / SAKARYA - 0264 241 04 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.